במות הרמה חשמליות – למי הן מתאימות?

עבודות בגובה הן חלק מרכזי ממגוון רב של עבודות בתעשיות שונות, הן יכולות להיות קשורות לעבודות בנייה באתרים שונים, ויכולות להיות עבודות פנים שונות כמו עבודות חשמל, תשתיות ואפילו ציור על קירות.
המשותף לכל העבודות בגובה הוא למעשה מתקני ההרמה שיש צורך בהם כדי לעבוד בגובה,
כאשר לרוב משתמשים במתקני במות הרמה חשמליות המיועדות למגוון רב של עבודות.

במות הרמה חשמליות - במות הרמה חשמליות – למי הן מתאימות?

במות הרמה חשמליות

לפני שנפרט על סוגי העבודות שניתן לבצע על בנות הרמה, נציין כי כיום קיימים שני סוגים של במות הרמה:

במות הרמה חשמליות – במות אלה מתאימות לרוב לעבודות קלות ולעבודות המתבצעות בשטחים סגורים הדורשות העלאה של עובדים, ציוד או סחורה ממקום למקום.
במות אלה מוטענות על ידי חשמל, ומגיעות במגוון רב של גבהים וגדלים. היתרון בבמות הרמה חשמליות שהן לא מרעישות ולא פולטות מזהמים כפי שקורה בבמות מסוג דיזל,ולכן הן נחשבות לידידותיות לסביבה
את במות אלה ניתן למצוא בגדלים שונים ועם משטחי עבודה רחבים שיכולים להכיר שני עובדים ואף ציוד ואביזרים לעבודה בגובה.

במות הרמה דיזל – במות אלה נחשבות למאסיביות יותר הפועלות על ידי דיזל, והן מיועדות בעיקר לעבודות המתבצעות בחוץ. במות הרמה דיזל נחשבות למאסיביות יותר ביחס לבמות הרמה חשמליות, הן מבחינת החוזק שלהן והן מגיעות גם עם זרועות הידראוליות וסל הרמה המאפשרות להגיע לגובה רב ולדלג על מכשולים שונים בדרך.

סוגי העבודות שניתן לבצע עם במות הרמה חשמליות

עבודות גיזום – על ידי במות הרמה חשמליות ניתן לבצע עבודות גיזום שונות בבתים פרטיים, במוסדות, ברחובות העיר ובכל מקום. מלבד זאת, ניתן לבצע כריתת עצים למטרות שונות.

עבודות צבע – עבודות צבע במקרים רבים דורשות עבודה בגובה, במיוחד כאשר מדובר על צביעת חללים גבוהים או צביעת קירות חיצוניים של מבנים או בניינים.

עבודות חשמל – אחד השימושים הנפוצים מאוד בבמות הרמה חשמליות הן עבודות חשמל, בעיקר בחללים גבוהים כמו במקומות ציבוריים ופרטיים, לדוגמה, ביצוע עבודות חשמל בבתי קולנוע,
בקניונים, בבתי כנסת, אולמות אירועים, אולמות תצוגה ועוד.
במות הרמה חשמליות לרוב יכולות לנוע ממקום למקום, כך שהן נוחות מאוד לעבודות חשמל מורכבות הדורשות עבודה במספר מוקדים בתקרה.

עבודות ציור – כיום ציירים רבים נעזרים בבמות הרמה חשמליות כאשר הם צובעים קירות, כאשר הם נעזרים בבמות הרמה שיכולות לנוע ממקום למקום בעודן בגובה, כך הם יוכלו להגיע לכל מקום. בבמות הרמה יש מרחב רב לטובת הנחת דליי הצבע והמברשות השונות, ולכן מדובר על פתרון נהדר עבורם.

עבודות חיפוי ואיטום – גם לעבודות אלה במות הרמה חשמליות יהיו נהדרות, משום שעבודות איטום לדוגמה בשל נזקי מים דורשות פעמים רבות עבודות בגובה רב. את העבודות האלה על במות הרמה ניתן לבצע בפנים או בחוץ בקלות רבה.