במות הרמה – סוגים ושימושים שונים

במות הרמה נהפכו לחלק מהנוף במקומות בהם מבצעים עבודות שונות בגובה. הן מאפשרות לשנע סחורה למקומות גבוהים, ומצד שני לאפשר לעובדים לעבוד עבודות שונות בגובה כמו עבודות חשמל, צבע, תשתיות, בנייה, ציור והרשימה עוד ארוכה.

במות הרמה - במות הרמה - סוגים ושימושים שונים

במות הרמה

במות-הרמה-חשמלית-ניידת-1600-ממ-S104ישנם סוגים שונים של במות הרמה, כאשר לכל סוג יש מטרה משלו וסוג שימוש משתנה. ישנן כאלה המאפשרות להרים משא כבד, וישנן כאלה שמיועדות רק להרמת העובדים וביצוע עבודות קלות. כמו כן, ישנן גבהים שונים של במות הרמה, במות ניידות, במות עם זרוע טלסקופית, עם מפרק ועוד. מנינו בפניכם את כל סוגי במות ההרמה הקיימות בשוק, אך טרם בחירתן מומלץ להתייעץ עם יועץ מקצועי מטעם החברה כידי שיתאים למענכם את הבמה על פי סוג השימוש והמטרות שלה.

במות הרמה – הסוגים הפופולריים בשוק

במות הרמה מספריים

במות הרמה מספריים הן הבמות הנפוצות ביותר בשוק ומיועדות לעבודות קלות במיוחד כמו עבודות חשמל, עבודות צבע ועוד.  במות אלה משמשות בעיקר עובדים הזקוקים להפיק ממנה שני יתרונות; גם לצורך הרמת העובד לגובה הרצוי, והיא משמשת גם כמשטח עבודה לכל דבר. לדוגמה, עובד המבצע עבודת צבע בגובה, יוכל להיעזר במשטח העבודה הקיים כדי להניח את דלי הצבע והמברשות וכך לעבוד ביתר קלות ובאופן בטיחותי יותר. מלבד זאת, במות המספריים משמשות גם לצורך הרמה של מטענים במשקל בינוני, והן יכולות לשאת משקל יחסית גבוה ביחס לבמות אחרות.

במות הרמה ניידות

במות הרמה ניידות  הן הבמות הפופולריות ביותר המיועדות לעבודות קלות עד בינוניות יחסית. במות אלה לרוב מכילות מנגנון שינוע, משום שלעיתים לא נדרש רק להרים את הציוד מעלה, אלא גם נדרש לשנע אותו ממקום למקום. במות הרמה ניידות לרוב מכילות גלגלים המאפשרים לעובד לנסוע איתה מנקודה לנקוד בעת עבודתו והן יכולות לשאת מטענים במשקלים בינוניים. ישנם גדלים שונים של במות ניידות, כמו גם גבהים שונים המותאמים על פי אופי העבודה.

במות הרמה טלסקופיות

בקטגוריה זו ניתן למצוא שתי אופציות, האחת היא במה המכילה זרוע טלסקופית ישרה היעילה לעלות עובדים למקום גבוה, כאשר ההגעה אליו יכול להיות בעייתי מבחינת תנאי השטח והגישה למקום, כך שהזרוע יכולה לדלג על חומות, עצים ומפגעים שונים להגיע ליעד במהירות.  האופציה השנייה בקטגוריה זו היא במות זרוע טלסקופית עם מפרק שדי דומה לזרוע הטלסקופית הישרה, רק שבמה זו מכילה זרוע עם מפרק המסייע להתגבר על מכשולים קשים להגעה ליעד.  המפרק עצמו של הבמה יורד למטה, וכך ניתן לעלות את העובדים או המטענית ביתר קלות.