עסקים רבים מספקים שירותים שונים שקשורים בין היתר בהתמודדות עם עבודות שמתבצעות בגובה. כמו כן, מפעלים ובתי עסק רבים שיש להם צורך בהתנהלות בחללים צפופים וקטנים, יבקשו את מתקן ההרמה המתאים שמותאם למרחב ושעונה על כל הצרכים הספציפיים. מקומות רבים זקוקים להרמה של ציוד, סחורה, אביזרים וגם הרמה של עובדים ולצורך זה יידרש מתקן שיבטיח שינוע והרמה בצורה הבטוחה והיעילה ביותר. סוג העבודות שזקוקות למתקני הרמה ושינוע נזהה בעיקר במקומות כמו  –  מחסנים לוגיסטיים, מפעלים, אולמות, גני אירועים וכולי. כשמדובר בשינוע ובסידור של ציוד רב באזורים גבוהים ובשטח קטן יחסית או באזורים שהגישה אליהם צרה, מורכבת ומאתגרת, המענה האידיאלי הינו במת הרמה קטנה בעלת יכולת גישה לאזור מוגבה או סבוך. במות הרמה קטנות יכולות לשמש כל בית עסק קטן בצורה הכי יעילה ובטיחותית – במאמר זה נרחיב אודות במות הרמה קטנות ושימושן בתעשייה.

במות הרמה קטנות – למה הן מיועדות?

מלבד היותן קומפקטיות ואפקטיביות למדי בכל חלל קטן, במות הרמה קטנות הללו יכולות לבצע עבודות גם בגובה באתרי בנייה ובמבנים שמבצעים בהם שיפוץ באמצעות פוטנציאל הגבוה שלהן להגיע לאזורים בהם קיים מכשול או היעדר אמצעי אחר כמו מדרגות, מעלית או סולם. הן מכילות משטח ייעודי ויציב שעליו אפשר לעמוד וכך למעשה מתאפשר להגיע למקום או לגובה הרצוי. ניתן לכוון את הבמות הללו בהתאם לגובה שאליו רוצים להגיע, מה שמאוד מקל על העבודה, בפרט אם משווים אותן לסולמות לא יציבים, אשר מקשים על פעולת הטיפוס לגובה שמתבצעת עם ציוד כבד.

במת-הרמה-חשמלית-נייחת-500-עד-3000-קג-S103

כיצד לבחור את הבמה המתאימה ביותר?

כפי שניתן לזהות, ישנם פרמטרים רבים שכדאי לקחת בחשבון בכל תהליך של בחירת במת הרמה. לפני הכל, ההמלצה היא לוודא מראש מה הם מכלול הדרישות והצרכים הספציפיים ובין היתר יש להבין מה גודל החלל, כמה עובדים היא צריכה לשמש, לאיזה גובה היא אמורה להגיע, האם יהיה צורך לנייד אותה מנקודה ונקודה וכיוצא בזה. ככל שמבינים את מכלול הדרישות והצרכים, יהיה הרבה יותר קל למקד את החיפוש ולעשות את הבחירה המדויקת ביותר. השלב הבא הינו להכיר את כל הסוגים והאפשרויות המוצעים מבין כל במות ההרמה הקטנות, כשבין היתר תוכלו למצוא  – במת הרמה עם זרוע טלסקופית, במת הרמה עם מפרק, במת הרמה למחסנים ניידת, במת הרמה הפועלת על מנגנון חשמלי ויש עוד אפשרויות רבות ומגוונות.

סוגי במות הרמה

במת הרמה מספריים

במות הרמה מספריים מיועדות לשימוש במקומות שנמצאים בקרבת מבנה ישר כגון קיר ובאזור מישורי. המספריים שעולות בצורה אנכית מתקפלים בצורה של – איקס וכך מצליחות לשמור על יציבות מרבית של הבמה ועל תכולתה. במת הרמה מסוג זה מיועדת בעיקר לעבודות קלות במקומות שהשטח הקיים הינו קטן יחסית. העבודות שנוח לבצע באמצעותן הינן בעיקר צביעה של החלל או בקרה בכל עבודות תיקוני חשמל, בעזרת שימוש יעיל של משטח העבודה שלהן ניתן לבצע עבודה בטיחותית ויעילה במיוחד. עוד סוג נפוץ נוסף של במות הרמה קטנות הן במות הרמה ניידות – אלה מתאימות לעבודות בסדר גודל בינוני והן כוללות מנגנון שינוע שמטרתו להרים את הציוד לגובה ויחד עם זאת לשנע אותו במרחב.

במת הרמה מספריים לעבודה בגובה

במת הרמה מספריים לעבודה בגובה

במת הרמה ידנית

 במת הרמה ידנית תגיע גם בגודל קומפקטי ותספק יעילות מרבית בפרט עבור עובדים במגוון מחסנים ומפעלים. ניתן לזהות אותה בעיקר בבתי עסק קטנים כגון רשויות מקומיות, חברות ניקיון, אולמות, בכל תחום שעוסק בעבודות תשתית, במחסני לוגיסטיקה ועוד. גם במת הרמה חשמלית תהייה מבוקשת מאוד בחללים של מחסנים ובמרכזי הפצה ותחסוך בזמן ובכוח אדם, היא תשפר את הבטיחות בעבודה ותקל על העובדים במגוון מטלות.

במות הרמה טלסקופיות

במות הרמה טלסקופיות GTBZS,

במות-הרמה-טלסקופיות–GTBZ3234S,

אלה מתאימות בעיקר למקומות קטנים וסבוכים, כמו מחסנים וחללים קטנים שמאחסנים סחורה ומוצרים למיניהם. סוג זה מגיע בשתי גרסאות  – האחת עם משטח בעלת זרוע טלסקופית ישרה שבאמצעותה ניתן להרים את הסחורה לגובה, והשנייה הינה זרוע עם מפרק שמסייע לצלוח כל מהמורה עד ליעד. למפרק יש את היתרון בכך שהוא נוטה מטה וכך מצליח להעמיס בני אדם בצורה פשוטה ובטוחה.