מלגזה חשמלית ידנית

מלגזה חשמלית ידנית היא חלק מהנוף במפעלים ומרכזים לוגיסטיים גדולים וקטנים ומשמשות להעמסה ושינוע משא כבד ממקום למקום. ישנם סוגים שונים של מלגזות, חלקן חשמליות, ידניות, מונעות באמצעות דיזל וחלקן חשמליות ידניות הנחשבות לפופולריות ביותר בשוק. על מלגזות יכול לנהוג רק מי שמחזיק ברישיון ייחודי לנהיגה על מלגזה, כאשר את רישיון זה ניתן לקבל בקלות לאחר קורס דו יומי המלמד כיצד להשתמש במלגזה וכיצד למנוע סכנות בעת העבודה עליה.

מלגזה חשמלית ידנית כל מה שצריך לדעת - מלגזה חשמלית ידנית - כל מה שצריך לדעת

מלגזה חשמלית ידנית – כל מה שצריך לדעת

השימוש במלגזה חשמלית ידנית

מלגזה חשמלית ידנית או דיזל משמשת לשינוע והעמסת משא כבד ממקום למקום למרחקים קצרים יחסית. רוב השימוש במלגזה חשמלית ידנית יהיה במקומות סגורים כמו מחסנים, מרכזים לוגיסטיים, מפעלים ועוד. היתרון במלגזות הוא הזרוע הפלדה שהן מכילות, הנחשבת לזרוע חזקה ביותר אשר מושחלות באופן יציב מתחת למטען אותו מעמיסים, כך שהזרועות יכולות להניף ולהזיז את המטען לכל מקום רצוי ולהניח משא כבד במקום הרצוי. למעשה, העובדה שמלגזה משנעת ומעמיסה מטענים ממקום למקום ביתר קלות, מאפשרת להקל את התפקוד במחסנים לוגיסטיים גדולים וכך לייעל את העבודה ולחסוך בכוח אדם.

היכן מלגזה חשמלית ידנית תהיה אפקטיבית?

בשל היתרונות הרבים של המלגזה, והעובדה שהיא יכולה לשנע מטענים ממקום למקום, היא תהיה אפקטיבית במחסנים לוגיסטיים שונים מכל תחום כמו – במחסני עצים, בתי אריזה, אתרי בנייה, מפעלים המייצרים סחורה כבדה, בנמלים, שדה תעופה ומקומות נוספים. כיום ניתן למצוא את המלגזות כמעט בכל מקום שבו יש מחסן לוגיסטי, והוא משמש את עובדי המחסן בנאמנות רבה יום יום.

ההבדל בין מלגזה חשמלית למלגזה מסוג דיזל

מלגזות מונעות באמצעות שני סוגי מנועים; האחד הוא דרך מנוע חשמלי, והשני הוא באמצעות מנוע בנזין או דיזל. במלגזה חשמלית ידנית עושים שימוש לרוב במקומות סגורים, משום שהיא פחות מרעישה ואינה פולטת מזהמים כפי שקורה במלגזה מסוג בנזין או דיזל. מלגזות חשמליות מבטיחות עבודה שקטה מאוד, אך כאמור יש צורך להטעין לעיתים קרובות את המלגזה, וזאת ביחס למלגזת דיזל שאינה דורשת הטענה, אלא רק מילוי של דלק.

מבחינת כושר נשיאת מטענים וסחורה, מלגזות מסוג דיזל מיועדות לנשיאת סחורה כבדה יותר ביחס למלגזות חשמליות וגם היא יכולה לעבוד בשטחים שאינם ישרים כמו בשטח, בכורכר, באדמה חקלאית ועוד. אם כך, מלגזת דיזל אינה מתאימה לעבודה במשטחים סגורים, אלא בשטחים פתוחים ולנשיאת משא כבד ומאסיבי, בעוד מלגזה חשמלית מתאימה לעבודה בשטחים סגורים ובנשיאת משא קל יחסית.

מבחינת תחזוקה, מלגזה חשמלית היא האידאלית ביותר על פני מלגזות דיזל, משום שקל מאוד לתחזק אותה. חשוב לציין שמנוע דיזל פולט עשן המזהם את האוויר, והוא גם דורש תחזוקה מאסיבית הכוללת החלפת שמנים ומסננים לעיתים קרובות. במלגזה חשמלית אין כל צורך להחליף שמנים ומסננים והתחזוקה שלה זולה וקלה מאוד.