מלגזה חשמלית מלגזות חשמליות

מלגזה חשמלית  הינה אחד הפריטים השייכים לקבוצת פריטי ציוד מכני הנדסי. מרגע שהומצאה, בתחילת המאה העשרים, הפכה המלגזה לפריט מרכזי בניהול מחסנים ומפעלים, שהייעוד שלו הוא הרמת משאות כבדים ושינוע שלהם בקלוות וביעילות ממקום אחד למשנהו בתוך תא שטח מצומצם. מהו המבנה של המלגזה וכיצד היא עובדת? מה בין מלגזה חשמלית למלגזה המונעת באמצעות דלק רגיל? היכן ניתן למצוא מלגזות חשמליות שישרתו את העסק למשך שנים ארוכות?

מלגזה חשמלית - מלגזה חשמלית מלגזות חשמליות

מלגזה חשמלית מלגזות חשמליות

מלגזה וכיצד היא עובדת

בתחילת המאה העשרים, לקראת סוף מלחמת העולם הראשונה, הומצא אמצעי חדש המסוגל להעביר מטענים כבדים ממקום למקום. לפני המצאת המלגזה, מטענים כבדים דרשו השקעה של כוח אדם ומאמץ בהעברה ידנית של המטען, או בהעמסה שלו על פני משטח שמתחתיו היו גלגלים  מדובר בפיתרון פשוט ויעיל, בעיקר כשמדובר בשינוע מטענים בתוך מחסנים בגדלים שונים. המלגזה מורכבת מגוף, שהתפקיד שלו הוא לשאת את המשקל של המטען ולהישאר יציב, ומשתי זרועות פלדה העולות ויורדות אל פני מסילות העשויות ממתכת חזקה המסוגלת לשאת משקלים כבדים. המשקל הכבד של המטען מתאזן בעזרת משקולת כבדה המצויה בגוף המלגזה עצמו, ומונעת ממנו ליפול גם כשמדובר במטענים כבדים במיוחד. הרמת המטען מתבצעת באמצעות כוח הידראולי המאפשר להרים מטען במשקל כבד לגובה, תוך הסתייעות בכמות מזערית של אנרגיה. העיקרון של כוח הידראולי הוא פשוט להבנה – בוכנה קטנה שעליה מופעל לחץ, הגורם להעלאה של נוזל ייעודי בתוך גליל צר. הנוזל הדחוס עולה כלפי מעלה ומעלה יחד איתו את זרועות הפלדה, שעליהן נמצא המטען. המטען עצמו חייב לעמוד על משטח שיש בו מקום ייעודי שאליו חודרות זרועות הפלדה ומעלות יחדי איתן את המשטח. הורדת הזרועות מתבצעת באמצעות שחרור הלחץ המופעל על הנוזל.

מלגזה חשמלית והיתרונות שלה

מלגזה חשמלית הינה מלגזה נטענת, שהכוח המניע שלה איננו דלק אלא סוללה שבתוכה נאגדת האנרגיה בעת הטעינה. היתרון הגדול של מלגזה מהסוג הזה הוא שהסוללה עצמה משמשת גם כמשקולת המאזנת את המלגזה ומונעת ממנה ליפול כשעליה מטען כבד. עם היתרונות הנוספים של מלגזה חשמלית ניתן למנות, בנוסף על היציבות הגבוהה שלה, גם קלות בהפעלה וגם עבודה בלא זיהום ובלא רעש. במקומות סגורים או במחסנים שבהם מאוחסנות סחורות עדינות, השימוש במלגזות חשמליות הכרחי לשמירה על הסחורה. ככל שעובר הזמן, עולה השימוש במלגזות חשמליות והן מחליפות את המלגזות המונעות באמצעות מנועים מזהמים הפועלים על דלק.

נכון להיום ניתן למצוא בשוק מלגזות בגדלים שונים ועם יכולות נשיאה שונות. מי שנוהג במלגזה חייב להיות אדם שהוכשר לכך ומכיר על בוריה את המלגזה ואת האופן שבו היא עובדת. לכאורה מדובר בעבודה פשוטה, אבל למעשה מדובר בתפקיד שכל טעות של מי שממלא אותו עלולה לגרום לפגיעה בעובדים שמסביב. זאת, בנוסף לאבדן של סחורות יקרות מאד ולהפסדים כספיים.

יתרון נוסף של מלגזות חשמליות טמון בעובדה שניתן לייצר ולרכוש אותן בגדלים שונים, תוך התאמת המשקל המרבי שמלגזה יכולה לשאת מצד אחד ושל גודל המלגזה מצד שני לצרכים של העסק. כך, ניתן להשתמש כיום במלגזות גם במחסנים דחוסים שהמעברים ביניהם צרים במיוחד. בנוסף, ניתן באמצעות מלגזה חשמלית לאחסן מטענים כבדים גם במדפים גבוהים, מה שמייעל את הניצול של שטח האחסון.

אם יש לך עניין ברכישת מלגזות חשמליות לעסק שלך, זה המקום הנכון עבורך. זה הזמן ליצור קשר, והמקצוענים שלנו יחזרו אליך בהקדם. הם יסייעו לך בהתאמה ובחירה של המוצר המתאים ביותר עבורך, הן מבחינת הגודל והן מבחינת המשקלים שהמלגזה מסוגלת לשאת.