במות הרמה הן ציוד משלים שייעודן לספק פתרונות הרמה לצורכי שינוע לבני אדם ולמנעד של אביזרים כבדי משקל שצריכים להגיע למקומות גבוהים במיוחד. אתרי בנייה רבים נעזרים בבמות הרמה לצרכי עבודות באתר, במגוון פרויקטים של בנייה. כמו כן, יש צורך בבמת הרמה במחסני סחורה שמסייעת בסידור סחורה על המדפים, במפעל תעשייתי ובמסגרת כל עבודה בה פעולת ההרמה לגובה היא נדרשת, במקרים של תיקון עמודי חשמל, חיבור כבלים, תקשורת של בזק ועוד.

כל סוגי במות הרמה.

סוגי במות הרמה נפוצים - סוגי במות הרמה נפוצים

סוגי במות הרמה נפוצים

כיצד נבחר במת הרמה?

הבחירה באחד ממתקני הרמה שיש בימינו תעשה בהתאם למשקל של ציוד הרמה, לגובה שמייעדים להגיע אליו, לצורך ולקריטריונים נוספים. אפשר למצוא היום כמה וכמה סוגים של במות הרמה כגון: במת הרמה חשמלית, במה הידראולית, במות הרמה ניידות או במות הרמה נייחות. בטרם בוחרים אחת מאלה, יש להקפיד בסוג הבמה שתתאים במדויק לצרכים (משקל, מידות וגובה).

מהו גודל הבמה הרצוי לי?

בחירה בבמה תתחשב לפני הכל בצרכים של הלקוח. ישנה במת הרמה גדולה שיכולה לשאת מטענים כבדים מאוד ולהגיע לגבהים מרשימים, ויש במת הרמה קטנה, שתוכל להעמיס מטענים קלים יותר. בנוסף, ניתן לרכוש במות שמופעלות על ידי חשמל או באמצעות דיזל. כל הבמות באשר הן, מיועדות לשימוש בשטחי חוץ ובשטחי פנים ומשמשות כל אחד במגזר הפרטי והן במגזר העסקי כגון, חברות שילוח בין לאומי, עובדים גינה, עובדים מטעם חב’ החשמל, חברות שמבצעות עבודות ניקיון בגבהים וכדומה.

במות הרמה מבוקשות בשוק

במות הרמה מספריים – מדובר בבמות הרמה שכל המשטח שלהן עשוי מפלדה, מה שמעניק למשטח יציבות ועמידות. במות אלה מסייעות לצורך הרמה של מטען במשקל בינוני ומשמשות גם למעליות שהמשקל שלהן בינוני. בנוסף, יש לבמה זו מעין מרפסת שנשלפת לגובה. לבמות אלה מתאימים גם גלגלים בהתאם לתנאים של המשטח ובהתאם לקרקע שמאפיינת את המקום. אלו במות שנעשה בהן שימוש בעבודות תחזוקה, אחסון של חללים או עבודות על עמודי חשמל.

במות הרמה פריקות –  במות אלה מטרתן לשנע בדרך כלל בני אדם. יש להן זרוע ארוכה שעולה לגובה ובסופה יש סל הרמה למנוף שמכיל את העובד שעוסק בתחום עבודתו. במות הרמה אלה מותאמות לעבודות שונות בענף הבנייה, התעשייה ועוד.

במות הרמה נגררות – ייחודן של במות אלה בכך שניתן לשנע אותן, הן מסוגלות להיגרר באמצעות רכב וכך ניתן להניע אותן ממקום למקום. ניתן להניח עליהן ציוד עם משקל כבד ולהרים אותו לגובה. גם במות אלה משמשות לצרכי עבודה שמתבצעות בגובה, אולם הן גם מאפשרות תנועה בחלל. במות הללו מתאימות בעיקר לעבודות תחזוקה בחלל הפתוח ועוד.

במת הרמה טלסקופית – במות הרמה טלסקופיות הינן במות הרמה חדשניות ומשוכללות שמיועדות להרמה של אנשים לגובה. במות אלה מסייעות במעבר מכשולים גבוהים, לדוגמא, אם יש צורך בלעקוף קיר גבוה, הזרוע של במה זו תוכל להגיע עד למקום המבוקש ולסייע לאדם שנמצא בתוכה לעשות את מלאכתו. גם במשטחים שיש בהם קושי לבצע עבודה, מכיוון שהם אינם מפולסים מספיק, הזרוע הטלסקופית, תצליח לייצר למעשה משטח ישר. במות הרמה מסוג זה, הן מאוד יעילות מאוד במסגרת חברות הובלות ובענף הבנייה.

שוק במות ומתקני ההרמה הוא שוק גדול שמספק מנעד של ציוד, אבזור ומתקנים שכל אחד מתאפיין בייחודיות משלו וכל אחד מחזיק במפרט טכני שונה. כל חברה או אדם פרטי שירצה לרכוש במת הרמה יהיה מוזמן לעשות כן מחברה שמציעה שירותי רכישה או השכרה של במות הרמה.