מלגזות חשמליות או מלגזות דיזל – איך בוחרים בין השתיים?

אין ספק שמלגזות הן המצאה גאונית שנועדה לחסוך לתעשיות ומחסנים לוגיסטיים זמן יקר, כמו גם לחסוך בכוח אדם. אם נקפוץ לרגע לתקופת העבר שבה לא היו סוגי מלגזות, נגלה כי אנשים היו סוחבים סחורה ממקום למקום בקושי רב, אך כיום אנו חיים בעידן טכנולוגי שיש בו הכל מהכל, ולנו נותר ליהנות מכל מה שהעולם החדש מציע. כיום המלגזות הפופולריות ביותר הן מלגזה חשמלית ומלגזת דיזל. אז בואו נראה מה ההבדל ביניהן.

סוגי מלגזות, מהן ולמי הן מתאימות?

מלגזה היא כלי רכב ממונע לכל דבר הפועל בעזרת חשמל או דיזל, ומשמש לטובת העמסה והובלת מטענים למרחקים קצרים יחסית. המלגזה הראשונה בהיסטוריה הומצאה בשנת 1917 ומאז היא נעשתה כלי חיוני לתפעול שוטף של מחסנים לוגיסטיים, מפעלי ייצור ועוד. ישנם סוגים שונים של מלגזות, חלקן מיועדות להרמת ציוד למדפים במחסנים וחלקן מועדו להוביל מטענים ממקום למקום ללא העלאת המטען למדפים. כיום ישנם שני סוגי מלגזות הנחשבות לפופולריות במחסנים ומפעלים; מלגזה מסוג דיזל או בנזין הפועלת באמצעות דלק, או מלגזה חשמלית הפועלת באמצעות מנוע חשמלי נטען על ידי סוללה.

הבחירה בין השניים מלווה בדילמה, מצד אחד מלגזה חשמלית קטנה יחסית וקומפקטית, ומצד שני מלגזת דיזל מאסיבית יותר ומרעישה, ולכן רבים מתלבטים בין השתיים. כדי לעשות לכם סדר, הבאנו בפניכם את היתרונות והחסרונות של שני הסוגים, כך תוכלו לבצע את הבחירה המתאימה ביותר לעסק שלכם.

מלגזה חשמלית – יתרונות וחסרונות

מלגזה חשמלית - סוגי מלגזות - חשמליות או מלגזות דיזל - איך בוחרים?

סוגי מלגזות חשמליות

מלגזה חשמלית מונעת באמצעות חשמל, כלומר כל עוד המלגזה מוטענת היא עובדת, אך החיסרון הוא שיש צורך להטעין אותה מידי יום, וכאשר הסוללה נגמרת לא ניתן לעבוד איתה. מצד שני, מלגזה חשמלית נחשבת לקטנה, אינה מרעישה, מתאימה לעבודה במחסנים ומשטחים סגורים, היא אינה פולטת רעלים בניגוד למלגזת דיזל והיא נחשבת לאידאלית להעמסת סחורה על מדפים או שינוע סחורה ממקום למקום. מבחינת עלויות תחזוקה, מדובר בעלויות נמוכות ביחס לצריכת דיזל, משום שנדרשת הטענה חשמלית בלבד. למעשה, אם הנכם מעוניינים לרכוש מלגזה שתשמש את העובדים במקום סגור – זו בהחלט הבחירה המנצחת.

מלגזת דיזל – יתרונות וחסרונות

מלגזת דיזל - סוגי מלגזות - חשמליות או מלגזות דיזל - איך בוחרים?

מלגזה דיזל

נקדים ונאמר כי קיימות שתי מלגזות הפועלות על דלק, אחת היא מלגזת דיזל הנחשבת לפופולרי והשנייה היא מלגזה המונעת מבנזין הנחשבת לפחות פופולרית. מלגזת דיזל מתאימה יותר לעבודה בשטחים פתוחים, משום שהיא פולטת מזהמים ודיזל, והיא גם מרעישה מאוד ביחד למלגזה חשמלית. זו הסיבה שרבים רוכשים אותה לעבודות העמסה הנעשות בחוץ. היתרונות במלגזת דיזל הם המאסיביות והחוזק שלה, המשקל הכבד שהיא יכולה להרים ואי תלות בחשמל, יש צורך רק למלא דיזל והיא פועלת. אם כך, מלגזה זו תתאים למפעלים לוגיסטיים ותעשיות שונות המעוניינים במלגזה מאסיבית לעבודת חוץ.