עגלות משטחים הינן הכרחיות עבור מגוון בתי עסק, מפעלים, מרכזי אחסון ולוגיסטיקה. הן מסייעות לכל העובדים במקום העסק בהעברה ושינוע של משאות כבדים, סחורה וציוד, באופן המהיר והיעיל ביותר מאחר שהן לא מורכבות לתפעול וגם המשקל שלהן קל באופן יחסי. מתקנים אלה הם למעשה לב ליבו של העסק, בזמן שבהיעדרם העסק עשוי להיות משותק. יש חשיבות גדולה בהתאמה של כמות המשקל של הציוד או הסחורה אותה מעוניינים לשנע לסוג העגלה, זאת כדי אי הלימה בין הסחורה לבין גודל המשטח ובכך להבטיח את שלום הסחורה והציוד. על מנת שתדעו מה מוצע לכם היום בשוק ותעשו את הבחירה החכמה לצרכי שינוע והובלה, להלן סקירה של סוגי עגלות משטחים שנפוצות בימינו.

עגלות משטחים הידראוליות

עגלות משטחים הידראוליות הן ידניות עם יכולת תמרון גבוהה גם בחלל קטן וצר מאחר והן יחסית קומפקטיות. ידית הנהיגה שלהן נוחה והיא משמשת גם להעלאה והורדה של המטען. עובדים רבים במפעלים ובמחסנים יעשו בהן שימוש ואפשר לזהות אותן בין היתר בסופרמרקט, בעזרתן ניתן להעביר סחורה ממשאית מזון למתחם עצמו ולסדר אותה על המדפים. גם עובדים בבית דפוס נעזרים בהן במטרה להרים קופסאות קרטון גדושות בנייר בעוד הן מסוגלת לתמרן בין כל המדפסות הענקיות שבמקום. על אף שהן מסוגלות לשאת משקל כבד של עד שלושה טון, הניידות שלהן לא נפגעת תחת הכובד. הן משמשות את בעליהן לאורך שנים ארוכות ולכן כל רכישה שלהן תהייה השקעה משתלמת לטווח הרחוק שתשמור גם על בריאות העובדים ותבטיח תפוקה מרבית ויעילות גבוהה בעבודה.

עגלת משטחים הידראולית

עגלת משטחים הידראולית

עגלות משטחים חשמליות

עגלות משטחים חשמליות נטענות באמצעות סוללה שמאפשרת עבודה ממושכת לכמה וכמה שעות. הן יד ימינו של האדם בזמן שהוא עסוק בהובלה, פריקה ואחסון של סחורה וציוד, מאחר שהן ממונעות על גלגלים והפעלה שלהן קלה ולא דורשת כוח פיזי. יש להן ממשקי היגוי נוחים, פשוטים ובטיחותיים. בהינתן פקודה בלחיצת כפתור של האטה או בלימה, מערכת הפעלה שלהן תגיב במהירות ובזהירות בזמן נסיעה על רמפות העמסה או על כל משטח גבוה או משופע – מה שיגן על הסחורה. הן מעוצבות ומגיעות בכמה סגנונות כשהן מצוידות בגלגלי ברזל יצוק כבדים ומצופות בחומר פולימר חזק במיוחד, שמחזק אותן ומעניק להם את היציבות המרבית ומונע גם החלקה או כל תזוזה לא רצויה. המשקל המרבי שהן נושאות הינו 3 טון.

עגלות משטחים חצי חשמליות

עגלות משטחים חצי חשמליות

עגלות משטחים חצי חשמליות

עגלות משטחים חצי חשמליות מגיעות בשני גדלים כשהיא מאובזרת בגלגל הגה יציב וגלילים וכל מה שנדרש להרמת ציוד כבד, העמסה ופריקה של סחורה. יש לה סוללה חזקה של 12 וולט וקיבולת עומס בממוצע של 1000 ק"ג, לכן היא תהייה אידיאלית לשימוש במחסנים, מרכזי קניות, מפעלים, מרכזי הפצה ומחסנים. היא גם יעילה מאוד בכל מקום בו יש עומס ודחיקות, במחסנים צרים וקטנים או במפרצי העמסה צפופים. בנוסף, יש לה מנגנון הרמה שמופעל באופן ידני – שני גלגלים קדמיים שיספקו שליטה ויציבות מרבית.

עגלות משטחים חצי חשמליות נובוליפט

עגלות משטחים חצי חשמליות נובוליפט

עגלות משטחים למשקלים גדולים

כאמור, יש סוגים שונים של עגלות שמיועדות לכל מטרה וצורך, חלקן מסוגלות לשנע משטח בעומס של 1,500 ק"ג, בעוד שאחרות מסוגלות לשנע רק  140 ק"ג. במקרים שנדרש להעביר משקלים גדולים במיוחד, יש חשיבות רבה בבחירה ולרוב מומלץ יהיה לבחור במשטח שמיועד לעומסים של כמה טון, כשלרוב מדובר עד 3 טון. אלה נחשבות למבוקשות בקרב כל מי שנדרש להעמיס ריהוט או מוצרי בנייה וכו'. לרוב נראה אותן בנמלים שעליהן יועמסו קונטיינרים כבדים של ריהוט, אתרי בנייה בהם משנעים בלוקים וחומרי בניין ובמחסנים בהם מובילים קורות ולוחות עצים.

עגלות משטחים חשמליות מיוחדות למשקלים גדולים

עגלות משטחים חשמליות מיוחדות למשקלים גדולים

עגלות משטחים לעבודה בשטח משובש

במקרים רבים יהיה צורך להעביר משא כבד כמו ציוד בניין או תבואה משטח חקלאי והבעיה תתמקד דווקא בשטח משובש ולא מישורי, מה שיקשה על אופן השינוע של כל סוג של כלי רכב. ישנן עגלות משטחים שמיועדות לעבודה השטח משובש, בה הקרקע אינה יציבה, חולית בוצית או לא סלולה. במקרים כאלה יהיה צורך במנוע חזק שיוכל לעבור כל מכשול ומהמורה בדרך וכן בגלגלים קשיחים ויציבים על הקרקע.

עגלות משטחים חשמליות לשטח משובש

עגלות משטחים חשמליות לשטח משובש