עגלות משא מיועדות לשינוע של פריטים וחומרים שונים כמו מתכת, אלומיניום, עגלות ידניות, חשמליות והידראוליות. עגלות משא עם גלגלים למדרגות שמיועדות למשקל ועומס משתנה לפי הדרישות והצרכים של הלקוח. כמו כן, ניתן למצוא גם גדלים שונים של עגלות למנעד שימושים בתעשייה, לענף הבנייה וגם עבור הלקוח הפרטי. קיימים במלאי עגלות בגוונים, סוגים וגדלים שונים שמגיעים עם התקנים והסטנדרט הגבוהה ביותר.

סוגי עגלות משא שמיועדות למדרגות

ניתן למצוא היום עגלת משא למדרגות שהיא חשמלית או כזו שהיא חצי חשמלית כשכל אחת מהן מסוגלת לשאת משקל שונה בהתאם לצרכים כשהמשקל הגבוהה ביותר הינו עד 3 טון. כמו כן, ישנן עגלות חשמליות שמכילות משקל דיגיטלי. כל עגלת משא שמיועדת למדרגות עובדת באמצעות מנגנון ייחודי שמאפשר לה לעלות בכל סוג של גרם מדרגות. נציין גם שרוב העגלות מתקפלות בסיום השימוש ואפשר יהיה להניח אותן בכל פינה בחלל מבלי שתפרענה.

עגלת משא למדרגות חשמלית

עגלת משא למדרגות חשמלית

מתי נזדקק לעגלת משא למדרגות?

סוגיה לוגיסטית משמעותית בכל תחום השינוע וההרמה של סחורה ופריטים כבדים, היא ההתנהלות במבנים שיש בהם מדרגות ולא ניתן לעלות באמצעות מעלית. כדי לענות על הצורך הזה נוצרה לה עגלת משא למדרגות שתסייע בהרמה של כל חפץ ציוד או פריט בעל משקל כבד במסגרת חללים שונים כמו מחסן, מפעל ייצור, בהובלה של תכולת בתים או עבור שינוע של מוצרי חשמל, ריהוט כבד וכו'. כאמור עגלה שמיועדת להרים ארון גדול בעל משקל כבד תהיה שונה בתכלית מעגלת משא למדרגות שנועדה לשנע בקבוקי מים.

איך תפעל העגלה בחלל שיש בו מדרגות?

את הציוד הכבד או הריהוט מניחים על משטח העגלה, קושרים היטב או מהדקים לעגלה על מנת שהציוד יהיה יציב ולא יגלוש בזמן שמעלים אותו ומפעילים אותה על ידי מנוע חשמל רב עוצמה שמעניק אפשרות טיפוס מהירה במדרגות. כמו כן, כל אדם או עובד שמסייע לעגלה לעלות, ידאג לשמור בזמן שהיא עולה על היציבות שלה עד שתגיע ליעדה.

כיצד בנויות עגלות משא?

עגלות משא עשויות לרוב מברזל ומהוות כלי עבודה יעיל במיוחד לבעלי מקצוע שונים בענפים רבים בתעשייה. הסיבה שהן בנויות מברזל היא שהן צריכות להיות עמידות דיו מול כל משקל כבד. לכל עגלת משא קיים משטח עליו מניחים את המטען, אך מה שהופך את העגלה לאמצעי נוח וקל מאד לשינוע והרמה של המטענים, הוא מנגנון החשמלי שמסייע להניע את העגלה בגרם המדרגות וגם הגלגלים שעגלות המשא מצוידות בהם. זוג הגלגלים יוצבו בכל עגלה בצורה שתאפשר לכל מי שנושא את המטען להחזיק אותו בצורה נינוחה, בזווית שתאפשר לו להסתובב בצורה חופשית ולשנות כיוון בקלות ובפשטות.

עגלות משא למדרגות

מדי יום נדרשים חנויות ובעלי מפעלים להעביר חפצים וציוד מחלל לחלל כמו ארגזי מזון כבדים, ארונות, מוצרי חשמל (מקרר/תנור), מוצרי בניין ועוד מגוון שלם של מוצרים ופריטים שאמורים להגיע לייעדם. לא פעם יתקלו, כל מי שאמור להעלות את המשא הכבד לקומה עליונה באילוץ מאוד לא סימפטי – מדרגות! השאלה הנשאלת היא כיצד עוברים את המשוכה הזאת ואיך בכלל ניתן בימינו לעלות סחורה וכל ציוד כבד במבנה עם מדרגות בחלל בהיעדר מעלית? התשובה היא – שמי שיכול לעזור בהובלה ובשינוע של כל זה – הן אותן עגלות משא למדרגות.

אולם, בטרם נמהר לרכוש עגלת משא יש לבדוק את ההיצע הקיים ואיזו עגלה יכולה להתאים ולענות על מגוון הצרכים שלנו. יש היום מנעד דגמים של עגלות משא וההבדל בין כל אחת יבוא לידי ביטוי בחומר הגלם ממנו הן עשויות, בפונקציות שלהן, בגודל, בעיצוב ובמטרה שלהן. כמו כן, מומלץ יהיה לרכוש מוצר איכותי, לבדוק שקיימת עליו אחריות ולקרוא את מאפייני המוצר עוד לפני שרוכשים אותו על מנת לקבל את ההחלטה הכי נבונה שתתאים לכם בדיוק לצרכים ולחלל המבנה. היה ואתם מחפשים עגלת משא למדרגות חשוב שתתמקדו בעגלות מהסוג הזה ולא תרכשו משהו שנועד לשרת פונקציות אחרת. במאמר זה נדון בשאלה איזה סוגי עגלות משא למדרגות קיימות בתעשייה? ונרחיב אודותיהן.

צפו בכל דגמי העגלות לטיפוס מדרגות