מלגזות – המדריך המלא לסוגים הנפוצים

אחד הכלים הטובים ביותר לעבודה במחסנים קטנים כגדולים, במפעלים יצרניים ובמקומות אחרים הדורשים הרמה של מוצרים כבדים לגובה או הורדה שלהם, הוא המלגזה. מדובר בכלי עבודה מעולה, שניתן להתאים אותו לגודל המחסן או רצפת הייצור, לרמת הכובד של המטענים ולתנועה בתוך מרווחים צרים. זאת, במטרה לאחסן מלאים בצורה יעילה או להעביר אותם ממקום למקום.  מהי בעצם מלגזה וכיצד היא עובדת? מהם הסוגים הנפוצים של מלגזות וכיצד צריך לבור אותן? היכן ניתן להשיג מלגזות איכותיות בהתאמה לצרכים של העסק? להלן התשובות.

30 ton goodsense forklift trucks - מלגזות - המדריך המלא לסוגים הנפוצים

מלגזות – המדריך המלא

מהי מלגזה ומה היתרונות שלה

מלגזה היא מכשיר רב עוצמה, המאפשר הרמה והנפה של מטענים כבדים, העברה שלהם ממקום למקום והנחה שלהם על גבי מדפים הממוקמים בגובה. המלגזה הומצאה ונכנסה לשימוש כבר לפני קצת יותר ממאה שנים, בתקופת מלחמת העולם הראשונה. ההמצאה של המכשיר הכל כך יעיל הזה, חיברה את ההתקדמות המדעית והגילויים החדשים בתחום ההידראוליקה, עם טכנולוגיית ההנעה החדשה שבאה לידי ביטוי בהמצאת המכונית הממונעת. המלגזה מורכבת מהגוף – גרי המנוע המאפשר לה לנוע ומכיל גם את המשקולת המאפשרת למלגזה להניף מטענים כבדים מבלי להתהפך. בנוסף, ישנן שתי זרועות העשויות מפלדה חזקה במיוחד, העולות ויורדות באמצעות כוח הידראולי על פני מסילות חזקות המאפשרות לשאת משקלים כבדים. היתרונות הגדולים של המלגזה, כמו גם אמצעי הנפה אחרים, טמון ביכולת הניידות הגבוהה שלה בתוך שטח מצומצם, וביכולת שלה לשאת משאות כבדים, שאחרת היו צריכים להיות מועברים ממקום למקום באמצעות פועלים. הנפה אחת של מטען כבד באמצעות מלגזה, היא שוות ערך לעיתים לשעות עבודה רבות שהיו מושקעות בעבודה. זאת, בלי שעסקנו עדיין ברמת הבטיחות הגבוהה שהמלגזה מגלמת.

מלגזות- המדריך המלא לסוגים הנפוצים

עם הסוגים העיקריים של מלגזות הקיימים כיום ניתן לתאר מלגזות מכאניות ומלגזות חשמליות. בנוסף, ישנו מגוון רחב של גדלים וסוגים של מלגזות, המאפשר להתאים אותן לאופי העבודה בעסק ולגודל השטח שבתוכו אמורה המלגזה לנוע.

מלגזות דיזל

המלגזות הללו מונעות באמצעות מנוע דיזל. מדובר במלגזות המסוגלות להניף ולשאת מטענים כבדים מאד, למרחקים ארוכים יחסית. היתרון הגדול של מלגזת דיזל טמון במשקל הרב שאותו היא יכולה לשאת. החיסרון הגדול שללה טמון בעובדה שהמנוע שלה פולט עשן וגזים, ולפיכך היא ניתנת לשימוש אך ורק בשטחים פתוחים. במחסנים או במפעלים סדורים ודחוסים, השימוש בה איננו בטיחותי בעליל לעובדים בסביבתה, ואיננו טוב לסחורות המאוחסנות במקום, בעיקר אם מדובר במוצרי מזון.

מלגזות סולר

היתרונות והחסרונות של מלגזות כאלה דומים למלגזות הדיזל כאמור לעיל. עם זאת, מדובר במלגזות גדולות שהן כדאיות לשימוש במקומות גדולים במיוחד וכשמדובר בהרמה ונשיאה של כמות רבה של מטענים כבדים לאורך זמן. גם המלגזות הללו ניתנות לשימוש אך ורק בשטחים פתוחים.

מלגזות חשמליות

מדובר במלגזות נטענות, המסוגלות גם הן לשאת משאות כבדים. היתרון של מלגזות כאלה טמון בעובדה שהן ניתנות להפעלה גם בחללים סגורים. יתרון נוסף של מלגזות חשמליות הוא העובדה שניתן למצוא אותן בגדלים שונים ובהתאמה לגודל השטח שעליו אמורה המלגזה לנוע. החיסרון של המלגזות הללו הוא שזמן ההטענה שלהן ארוך יחסית. ואולם החיסרון לכאורה הזה בטל בשישים לעומת היתרונות הגדולים הטמונים במלגזה החשמלית.

גודל המלגזה, גודל ומשקל המטענים שהיא יכולה לשאת וכושר התמרון שלה משפיעים על המחיר הסופי של המוצר. אם יש לך עניין לרכוש מלגזה אחת או יותר עבור העסק שלך, הגעת למקום המתאים. זה הזמן ליצור קשר, והמקצוענים שלנו יחזרו אלך בהקדם. הם יסייעו לך לבחור את המלגזה המתאימה ביותר, שתשרת את העסק למשך שנים ארוכות.